5 porad na organizację wyjazdu z rowerem

Powitanie wiosny z jogą
30 stycznia 2019
Korona Beskidu Śląskiego – na szlaku część 1
7 marca 2019

5 porad na organizację wyjazdu z rowerem

Coraz więcej z nas decyduje się na aktywny wypoczynek. I bardzo dobrze! Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. A ten jest szczególnie przyjemny, gdy natura budzi się do życia. Tak, tak - to już za miesiąc. Zacznie się marzec, przyjdzie wiosna, trawa się zazieleni, ptaki zaczną śpiewać… Ach… Rozmarzyliśmy się trochę. Wracając jednak do sedna, chcieliśmy dziś podrzucić Wam kilka porad na to, jak zorganizować wyjazd z rowerem. Wiosna to doskonały czas, by wskoczyć na siodełko i swobodnie przemierzać najpiękniejsze szlaki rowerowe. Zatem do dzieła!

Zarezerwuj wcześniej nocleg dla siebie i swojego roweru

Mając za towarzysza podróży rower, warto wcześniej zorientować się w kwestii noclegów. Nie wszystkie obiekty będą przystosowane do tego, abyś mógł bezpiecznie przechować swój sprzęt. Nie wszystkie też będą miały w ogóle warunki do tego, aby przyjąć gości z rowerami. Większość prywatnych kwater, pensjonatów, hosteli jest zazwyczaj dość elastyczna. Nie mniej jednak najlepiej zorientować się w temacie przed wyjazdem i zarezerwować nocleg wcześniej, aby mieć pewność, że wszystko będzie po Twojej myśli. Polecamy się dla podróżujących w okolice Ustronia. U nas bez problemu zarezerwujesz nocleg dla siebie i swojego roweru :)

Zrób wywiad

Wiele miejsc posiada popularne ścieżki rowerowe, ale często zdarza się tak, że to co najbardziej zachwycające, nie leży na głównych szlakach. Warto poszperać w sieci za informacjami na temat mniej popularnych miejsc. Jeśli masz możliwość, możesz porozmawiać z kimś z okolicy. Być może on poleci Ci jakieś wyjątkowe zakątki. Możesz użyć także Google Earth i Street View, aby zorientować się, jak w rzeczywistości wygląda dana okolica. Porządny wywiad pozwoli Ci przygotować się do podróży i uniknąć przykrych niespodzianek.

Sporządź listę

Brzmi pracochłonnie, ale w konsekwencji zaoszczędzi Ci wiele czasu. Zamiast bez ładu i składu kręcić się po domu w poszukiwaniu rzeczy na wyjazd, po prostu raz dwa spakujesz wszystko, co będzie Ci potrzebne na wypadzie. Jeśli jesteś przyzwyczajony do częstego pakowania walizek, spróbuj chociaż zrobić listę rzeczy “rowerowych”, bez których się nie obejdziesz. Zawsze łatwiej natrafić na sklep ze szczoteczką do zębów niż z narzędziami.

Bądź gotowy na wszystko

A skoro już jesteśmy przy narzędziach - zanim wyjedziesz, zorientuj się, czy w okolicy znajdują się jakieś sklepy rowerowe. Wiadomo, że nie weźmiesz ze sobą całego warsztatu i wszystkich części zapasowych. Jednak wiedza odnośnie lokalizacji takiego sklepu pomoże Ci w razie czego szybko i sprawnie usunąć jakiekolwiek usterki.

W dniu wyjazdu

Upewnij się, że zabrałeś wszystko ze swojej listy. Sprawdź, najlepiej 2 razy, czy dobrze zamontowałeś rower, jeśli zamierzasz wieźć go na zewnętrznym bagażniku. Wyjedź odpowiednio wcześnie, aby na miejscu mieć czas na zasięgnięcie informacji i przygotowanie się na następny dzień. Gotowy?Zatem w drogę i do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

665 668 228
[sg_popup id=3]
X