O nas

 

Krótka historia, czyli skąd nazwa TOPOLEJ?


W miejscu gdzie dzisiaj stoi nasz pensjonat niegdyś było POLE. Na nim stały cztery TOPOLE. Pewnego ranka, po długich nocnych rozmowach, Grzegorz z Rafałem poczuli, że słońce – wschodząc nad czterema TOPOLAMI – rzuca cień, powodując nieprzyjemny chłód. Widząc przed sobą POLE, do tego rosnące tuż obok TOPOLE zawołali: TO POLEJ!

I to była kombinacja doskonała! W jednym słowie – i to pole, i topole i „to polej”! Pełnia sensu – jeden wyraz! Taka jest geneza nazwy TOPOLEJ, która zbudowana została wiele miesięcy po tym pamiętnym poranku.

Słowo TOPOLEJ to jedyna, niepowtarzalna i nierozerwalna całość. Wprawdzie niektórzy mówią, że nie ma go w słowniku, ale za to na pewno jest w sercach naszych Gości, którzy od czasu pojawienia się TOPOLEJ regularnie nas odwiedzają i z chęcią wracają, przywożąc swoich znajomych, a Ci z kolei swoich!

Dla ciekawych coś o nas


Grzegorz

Jestem pogodny, towarzyski i otwarty na ludzi. To z pewnością jeden z kluczy atmosfery jaka panuje w TOPOLEJ - swobodny klimat, w którym najlepiej się odnajduję, bo taka jest moja natura.

Lubię wycieczki rowerowe. Na dwóch kołach, poza przejażdżkami po polskich trasach rowerowych, przemierzałem też między innymi Hiszpanię, Norwegię, Chorwację, Alzację. Podczas jazdy na rowerze dostrzegam o wiele więcej piękna i mile zaskakujących detali, niż jadąc samochodem. Piesze wyprawy w góry również mnie cieszą. Himalaje, Alpy, Atlas Wysoki, to cudowne miejsca na ziemi. Niezapomniane widoki i poczucie olbrzymiej przestrzeni warte jest wielogodzinnej wędrówki w pocie czoła.

Ważną rolę odgrywa dla mnie muzyka. Towarzyszy mi od pierwszych chwil po przebudzeniu, aż po zamknięcie baru, gdy Goście rozchodzą się do pokoi. Dobra muzyka to dla mnie nie tylko ulubieni wykonawcy, ale przede wszystkim jakość dźwięku – porządny sprzęt to dla mnie podstawa. Oczywiście lubię również dobre piwo ;) I to najlepiej pompowane azotem. Mieszanka azotu zapewnia idealny smak piwa, najbardziej zbliżony do tego, który leje się prosto z kadzi. Dlatego w TOPOLEJ swoim Gościom proponuję takie właśnie piwo.

Serdecznie Was zapraszam.

665 668 228
[sg_popup id=3]
X