O nas

 

Skąd pomysł na pensjonat w stylu ETNO?

Było tak… Właściciele – Anetka i Grzegorz mieli marzenie by zbudować dom dla przyjaciół oraz twórców i artystów regionalnych, bo legendarne Hobbitowo (uroczy domek znajdujący się do dziś obok Etno Chaty), do którego znajomi z ochotą przyjeżdżali okazało się za małe.

Marzenie udało się zrealizować i tak pojawiła się Etno Chata, której pokoje urządzone są w stylach różnych kultur świata, co odzwierciedla pasję do podróży, folkowej muzyki, tradycji i obrzędów różnych krajów, nawet tych najbardziej odległych jak Indie czy Maroko.

 

Ale skąd TOPOLEJ?


W miejscu gdzie dzisiaj stoi Etno Chata niegdyś było POLE. Na nim stały cztery TOPOLE. Pewnego ranka, po długich nocnych rozmowach, Grzegorz z Rafałem poczuli, że słońce – wschodząc nad czterema TOPOLAMI – rzuca cień, powodując nieprzyjemny chłód. Widząc przed sobą POLE, do tego rosnące tuż obok TOPOLE zawołali: TO POLEJ!

I to była kombinacja doskonała! W jednym słowie – i to pole, i topole i „to polej”! Pełnia sensu – jeden wyraz! Taka jest geneza nazwy Etno Chaty TOPOLEJ, która zbudowana została wiele miesięcy po tym pamiętnym poranku.

Słowo TOPOLEJ* to jedyna, niepowtarzalna i nierozerwalna całość. Wprawdzie niektórzy mówią, że nie ma go w słowniku, ale za to na pewno jest w sercach naszych Gości, którzy od czasu pojawienia się Topoleja regularnie nas odwiedzają i z chęcią wracają, przywożąc swoich znajomych, a Ci z kolei swoich!

*wyraz słowotwórczo w pełni poprawny, odmienny przez wszystkie przypadki

665 668 228
X