3 narciarskie propozycje czyli dlaczego nie możesz przegapić Szczyrku zimą

Lawendowe kosmetyki – zrób to sama
6 grudnia 2018
Gorąca czekolada inaczej
16 grudnia 2018

3 narciarskie propozycje czyli dlaczego nie możesz przegapić Szczyrku zimą

Choć nie jesteśmy specami od matematyki, proste równanie przedstawić i zrozumieć potrafimy. A na dziś będzie ono wyglądać w sposób następujący:

ZIMA + SZCZYRK = 100% NARCIARSKIEGO SZALEŃSTWA

Tak! To właśnie Szczyrk bez wątpienia jest zimową stolicą narciarstwa w Beskidzie Śląskim. Jego dodatkowym walorem jest to, że położony jest w odległości około 30 km od naszego pensjonatu, a dojechać można do niego między innymi malowniczą pętlą wiodącą przez Przełęcz Salmopolską. Możesz wierzyć nam na słowo, że są to widoki, których nie chcesz przegapić. Aby jednak nie skończyć na samych zapewnieniach, oto opis tego, czym Szczyrk może się pochwalić i dlaczego na narty warto wybrać się właśnie tam.

Beskid Sport Arena

Jeden z najnowszych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Szczyrku zlokalizowany w Dolinie Biłej. Może pochwalić się 5 dopracowanymi trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Trzy trasy niebieskie idealnie nadadzą się dla początkujących. Trasa czerwona przypadnie do gustu bardziej zaawansowanym miłośnikom białego szaleństwa. Na najbardziej wymagających czeka trasa czarna o maksymalnym nachyleniu 45%. Łączna długość wynosi około 5 km. Na górę możesz dostać się wykorzystując kolej linową lub 1 z 2 wyciągów. Ośrodek zapewnia doskonałe oświetlenie na wieczorne zjazdy oraz nowoczesny sprzęt naśnieżający, dzięki któremu jazda będzie możliwa nawet przy kilku stopniach na plusie. Na trasach możesz szaleć od 8:00 do 21:00.

Połączone siły Szczyrk Mountain Resort oraz COS Szczyrk

Dzięki współpracy tych 2 ośrodków w Szczyrku powstał największy w Polsce kompleks narciarski. Dorzucamy do tego ośrodek Beskid Sport Arena i mamy około 40 km, więc jest naprawdę z czego korzystać. Szczyrk Mountain Resort, nazywany również Szczyrkowskim, dysponuje 23 trasami o różnym stopniu trudności, które rozlokowane są na zboczach szczytów Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni. Trasy razem osiągają długość ponad 22 km, z czego 5 km stanowią trasy oświetlone. Na szczyty wyjechać można korzystając z jednej z kolejek lub wyciągów, których jest łącznie 12. W tym roku udostępniona zostanie nowa 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę, dzięki czemu z łatwością będziesz mógł poruszać się między trasami Centralnego Ośrodku Sportu na Skrzycznym a Szczyrk Mountain Resort.

Trasy COS Szczyrk, jak właśnie zdradziliśmy, obejmują stok Skrzycznego. Do dyspozycji jest tu 7 tras, z czego jedna z nich posiada homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS na rozgrywanie wszelkich zawodów w narciarstwie alpejskim. Trasy liczą sobie łącznie ponad 12 km. 2 wyciągi oraz 2 kolejki transportują entuzjastów zimowych atrakcji na szczyt. Ośrodek jest na bieżąco modernizowany, więc na pewno nie zawiedzie żadnego turysty.

Mniejsze wyciągi dla alternatywy

Jeżeli ktoś nie ma ochoty korzystać z oferty dużych ośrodków i szusować wśród wielu tras, może zdecydować się na skorzystanie z jednego z mniejszych stoków. To doskonała propozycja dla dzieciaków, osób początkujących oraz tych, które po prostu wolą bardziej kameralne warunki.

Do dyspozycji między innymi: BANANOWY | BARTUŚ oraz BIAŁY KRZYŻ | BESKIDEK | KAIMÓWKA | KRASNAL | SKRZYCZNE przy schronisku | OSIOŁEK

Dzięki wykupieniu jednego Ski Passu będziesz mógł korzystać z oferty 3 największych ośrodków narciarskich w Szczyrku, szalejąc na ponad 40 km tras narciarskich.

Więcej informacji o ośrodkach znajdziesz na ich stronach:

Mam nadzieję, że nie masz już wątpliwości, że jak na narty to koniecznie do Szczyrku. A kiedy będziesz szukał noclegu na zimowe wypady, nie zapomnij zajrzeć do nas. Po długim dniu na nartach uraczymy Cię grzanym winem, etnicznym wystrojem i ciekawą opowieścią. A jeśli Twoje ciało będzie wymagało regeneracji możesz odprężyć się i rozluźnić podczas masażu w naszym Etno SPA. Dla naszych Gości przygotowaliśmy ofertę specjalną na ferie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

665 668 228
[sg_popup id=3]
X