6 powodów, dla których koniecznie powinnaś spędzić te Święta poza domem

BAL ROSYJSKI 2019
13 października 2018
KLIMATYCZNY SYLWESTER Z JOGĄ 27.12.2018-1.01.2019
9 listopada 2018

6 powodów, dla których koniecznie powinnaś spędzić te Święta poza domem

Czy na myśl o Świętach dostajesz gęsiej skórki nie z ekscytacji, ale z przerażenia? Szybkie zakupy, tona garnków, poszukiwania prezentów i godziny spędzone w kuchni. Taki zazwyczaj obraz maluje się przed Tobą każdego grudnia. Ale może 2018 rok to dobry moment na spędzenie tego Bożego Narodzenia inaczej. W końcu chodzi w nim o kontemplację i czas spędzony z rodziną - niekoniecznie przy zaganianiu ich do porządków. Przedstawiamy 6 powodów, dla których naprawdę warto spędzić Święta poza domem.

Gotowaniu i sprzątaniu mówimy stanowcze nie!

Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! Wyjeżdżając z domu możesz odpuścić sobie świąteczne porządki. W końcu przez całe Święta będziesz zupełnie gdzie indziej. Siłą rzeczy możesz także zapomnieć o gotowaniu. Wybierając dobry pensjonat możesz liczyć na pyszne jedzenie, do przygotowania którego nie przyłożysz ani jednego palca. Dla nas to błogie lenistwo brzmi wystarczająco dobrze, ale jeśli nie jesteś przekonana, mamy jeszcze kilka argumentów w zanadrzu.

Do biegu, gotowi, start czyli gonitwa po sklepach

Poszukiwanie prezentów niejednego potrafi przyprawić o ból głowy. W sklepach cała masa ludzi, nie zawsze przyjaźnie nastawiona, potrafi zepsuć humor każdemu. Wracasz do domu i zamiast cieszyć się z kupionych podarunków, jesteś gotowa zabić jednym spojrzeniem. Ale po co narażać na to siebie i bliskich? W tym roku zamiast prezentów zafunduj sobie i swojej rodzinie świąteczny wypad za miasto. Zdziwisz się, jak wiele korzyści i jak dużo radości może Wam sprawić takie rozwiązanie.

Czas i jego jakość

Dwa powyższe argumenty prowadzą nas do kolejnego. Czy w te Święta naprawdę znajdziesz czas dla swojej rodziny? Czy będziecie wszyscy mieli siłę po prostu być ze sobą i cieszyć się swoim towarzystwem? Po przygotowaniu wszystkiego zapewne jesteś już tak zmęczona, że gotowa jesteś zapomnieć, kto w ogóle siedział przy wigilijnym stole. W tym roku odpuść sobie świąteczne szaleństwo i dzięki wyjazdowi spędź czas w otoczeniu najbliższych tak, jak zawsze chciałaś.

Kto rano wstaje, ten jest niewyspany

Świąteczny wyjazd to także doskonała wymówka dla odpuszczenia sobie rannego zrywania się z łóżka. Czy pamiętasz, kiedy ostatnio pozwoliłaś sobie na taki komfort. Ale w zlewie nie czeka stos garów, a po południu nie wpada teściowa na kawkę, więc możesz poleżeć jeszcze chwilę. Prawda, że to doskonały pomysł?

Coś nowego zawsze w cenie

Świat jest pełen ciekawych tradycji. Nawet te w obrębie Polski potrafią się od siebie znacznie różnić. To ciekawe doświadczenie, kiedy wspólnie z bliskim możesz odkryć coś zupełnie nowego i fascynującego. Wszystko zależy od tego, jaki kierunek wybierzecie i co Was interesuje. Relaksujący wypad może stać się także świetną edukacją dla najmłodszych.

Zmiana klimatu nie zaszkodzi

A jak już jesteśmy przy kierunku podróży, wypad na Święta to idealna okazja do całkowitej zmiany klimatu lub do podkręcenia tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Możesz zatem spędzić to Boże Narodzenie zupełnie inaczej, czyli patrząc przez okno zza przybranej choinki na słoneczną plażę, gdzie zaraz będziesz sączyć aromatycznego drinka; lub wyjechać w góry i cieszyć się zimową atmosferą i puchem spadającym z nieba, który to odpowiedzialny jest za magiczną atmosferę naszych Świąt.

Mamy nadzieję, że już zaczęłaś planować świąteczny wyjazd. My oczywiście stawiamy na góry i pyszne lokalne jedzenie, które jest rozkoszą dla podniebienia. Wolne pokoje na noclegi na Święta już czekają na Was w Etno Chacie Topolej. Zapraszamy na naprawdę magiczną Gwiazdkę.

Dodaj komentarz

665 668 228
[sg_popup id=3]
X