7 top atrakcji w Ustroniu na wakacje 2018

Nocleg w Ustroniu tylko w Topoleju!
15 czerwca 2018
Nocleg w Ustroniu na każdą okazję czyli cały rok w Topoleju
19 czerwca 2018

7 top atrakcji w Ustroniu na wakacje 2018

Wakacje 2018 niektórzy mogą w zasadzie uznać za rozpoczęte, a niektórzy nawet za zakończone. Jednak dla wszystkich tych, którzy jeszcze są w fazie planowania wakacyjnych wojaży, mamy dzisiaj garść informacji o najciekawszych atrakcjach w Ustroniu, niewielkiej miejscowości malowniczo położonej w Beskidzie Śląskim. Tak dokładnie! Ponieważ podczas gdy wielu z nas poszukuje idealnego relaksu daleko za granicami Polski, pod nosem czai się cała masa ciekawych miejsc, nierzadko z intrygującą historią. Zatem pakujcie plecaki, rezerwujcie nocleg i przyjeżdżajcie w polskie góry. A na dobry początek sprawdźcie, co Was może tam czekać.

Kolej linowa Czantoria

Dla wszystkich tych, którzy lubują się w górskich klimatach, ale niekoniecznie są fanami górskich wspinaczek, wymyślono zbawienny wynalazek, jakim jest kolej linowa. Ta opisywana przez nas zawiezie Cię na szczyt Czantorii, czyli najpopularniejszy szczyt w Beskidzie Śląskim. Stąd możesz podziwiać piękne widoki na okolicę lub wyruszyć dalej w drogę jednym z wielu szlaków górskich, których w okolicy nie brakuje. Dobrym pomysłem jest zarezerwowanie kilku noclegów w Ustroniu. Będzie to świetna baza wypadowa na piesze wycieczki.

Górski Park na Równicy

Skoro już wygodnie posiedzieliśmy na kolei linowej, może jednak warto chociaż troszkę się poruszać. Doskonale w tym celu sprawdzi się tor saneczkowy z częstymi i ostrymi zakrętami. Sanki rozpędzają się do 40 km/h. Każdy z pewnością odczuje choć odrobinę adrenaliny. To jednak nie wszystko ponieważ Górski Park oferuje swoim gościom różne inne atrakcje. Można tu obejrzeć film w kinie 7D, wejść do nowoczesnego Planetarium z ekranem sferycznym o średnicy 9 m czy poszaleć na quadzie.

Park Linowy na Równicy

Po wygodnej kolejce i pędzących sankach czas naprawdę się ruszyć. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni Parkiem Linowym na Równicy. Jest to największy park linowy w południowej Polsce. Możesz tu sprawdzić swoich sił na trasach o długości 900 m, gdzie spotka Cię ponad 100 atrakcji. Pięć tras podzielone jest według stopnia trudności. Czas przejścia jednej trasy wynosi ok. 1-1,5 h, a jej elementy zawieszone są nawet na 14 m wysokości.

Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek to przede wszystkim frajda dla dzieci, choć nie tylko. Znajdują się tu gatunki zwierząt naturalnie występujące w naszych lasach. Nie mogło się zatem obyć bez saren, dzików czy jeleni. Wszystkie zwierzaki można pooglądać, a co najważniejsze dotknąć. W odpowiednich godzinach można je nawet nakarmić. Dorośli goście tego uroczego zoo mogą skorzystać z 3 km ścieżek spacerowych, przy okazji podglądając miejscową florę i faunę. Zainteresować może Cię także Sokolarnia. Tutaj obejrzysz drapieżne ptaki i nauczysz się je rozróżniać. Dodatkowo kilka razy w ciągu dnia odbywają się tam pokazy lotów ptaków. Dla fanów tematu polowań tuż obok postawiono Muzeum Myślistwa i Łowiectwa.

Uzdrawiające Źródło Karola

Z tym osobliwym źródełkiem wiąże się historia z XIX wieku. Niegdyś miejscowi poili w nim bydło. Po jakimś czasie zauważyli, że słabsze okazy po pojeniu wracały do zdrowia. Pewnego dnia miejscowy kasjer z kuźni, Karol Hoheisel, napił się wody ze źródła, licząc na ustąpienie dolegliwości ze strony układu pokarmowego. I co się okazało? Że jego oczekiwania się spełniły! W ramach wdzięczności nad źródłem umieścił kamienny postument oraz metalowy krzyż. Na kamieniu widnieje tablica z napisem: “Źródło Karola 1916”. Do dzisiaj ze źródełka korzystają miejscowi oraz turyści. Ty też udaj się na zbocze Lipowskiego Gronia i napij się wody ze źródła.

Centrum Ustronia

Po tych wszystkich leśnych wrażeniach, warto zakosztować odrobiny miejskiego życia. Na uwagę z pewnością zasługuje rynek z ratuszem oraz ciekawym amfiteatrem, w którym obejrzysz historyczne zdjęcia miasta. Nieopodal znajduje się biblioteka, do której warto podejść przez wzgląd na niezwykły mural, jaki powstał na jej ścianie. Trójwymiarowy obraz przedstawia wnętrza słynnych bibliotek i naprawdę robi wrażenie. Niedaleko rynku stoją także osobliwe drewniane chałupy. Choć jest to własność prywatna, ich wnętrza zostały udostępnione zwiedzającym w formie prywatnego muzeum etnograficznego Stara Zagroda. W centrum Ustronia warty uwagi jest także zabytkowy kościół Św. Klemensa z 1787 roku.

Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty

Skoro zeszliśmy już do miasta, należy podkreślić, że w Ustroniu znajdzie się także coś dla fanów motoryzacji. Aby poczuć moc silników zajrzyj do Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty. Osobliwa kolekcja, jaką tam znajdziesz, składa się z motocykli montowanych własnoręcznie przez dwóch pasjonatów. Do tworzenia tych okazów używają starych części, dając im nowe życie w postaci całkowicie wyjątkowych maszyn. Można tu obejrzeć eksponaty z lat 1900-1975.

Jak widzisz wakacje na południu Polski mogą okazać się całkiem ciekawe. Ta niewielka górska miejscowość, jaką jest Ustroń, nada się idealnie na rodzinny wyjazd, szalony wypad z przyjaciółmi, a także na romantyczną wyprawę we dwoje. A jak już będziesz poszukiwać noclegu na wakacje 2018 w Ustroniu, to nie zapomnij o Etno Chacie Topolej. W całej okolicy nie znajdziesz bardziej folkowego i gościnnego miejsca do nocowania!

Dodaj komentarz

665 668 228
[sg_popup id=3]
X